Gwendolyn Bradley i Spirituals Singers Band | Sacrum In Musica
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Gwendolyn Bradley i Spirituals Singers Band

Podczas festiwalu Sacrum In Musica, tradycyjnie już znajduje się miejsce dla muzyki gospel i spirituals. Amerykańskie brzmienia zagościły 29 kwietnia w kościele św. Andrzeja Boboli.

Gwiazdą koncertu była znana na całym świecie sopranistka Gwendolyn Bradley. To jej druga wizyta w Bielsku-Białej. Tym razem zaprezentowała się w zupełnie innym repertuarze, nie zawiązanym z operą czy operetką. Podczas koncertu wystąpiła także grupa wokalna Spirituals Singers Band z Wrocławia, od kilkudziesięciu lat propagująca w naszym kraju muzykę gospel i spirituals. Wokalistom towarzyszyła Bielska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją, doskonale znanego bielskiej publiczności, Janusza Powolnego. To był kolejny koncert, podczas którego widownia zapełniła się do ostatniego miejsca. Gwendolyn Bradley zachwycała wspaniałym głosem. Spirituals Singers Band imponowali rytmiką i współbrzmieniami głosów, zwłaszcza w utworach wykonywanych a cappella. Gwendolyn śpiewała solo oraz z towarzyszeniem grupy wokalnej wzbogacając brzmienie swoim niezwykłym koloraturowym sopranem.

Dwa ostatnie utwory to przebojowe Jerycho i When the Saint go marching in. Tego wieczoru publiczność usłyszała aż trzy bisy. W pierwszym a cappella zaprezentował się wrocławski chór. Po chwili na scenę powróciła Gwendolyn Bradley i bez towarzyszenia orkiestry zaśpiewała utwór Nobody. W finale jeszcze raz zabrzmiało rytmiczne Jerycho. Zobacz fragment koncertu.

mk
The Male Choir of St Petersburg Paco Pena