The Male Choir of St Petersburg | Sacrum In Musica
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

The Male Choir of St Petersburg

Chór z St Petersburga wystąpił w trzecim dniu festiwalu Sacrum In Musica 2011.

Kościół ewangelicko-augsburski przy placu Lutra pękał w szwach. A wszystko za sprawą The Male Choir of St Petersburg. Publiczność zgromadzona w wypełnionym po brzegi kościele, bardzo gorąco przywitała chórzystów z Rosji. Zespół Vadima Afanasieva należy do najlepszych w Rosji, śpiewając w największych cerkwiach Petersburga, Bazylice Grobu Pańskiego, w Betlejem i Nazarecie. Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej chór wykonywał muzykę starocerkiewną. Na repertuar złożyły się utwory wykonywane w czasie całonocnej liturgii w kościele prawosławnym oraz śpiewy komunijne.

W drugiej części występu zabrzmiały rosyjskie melodie ludowe – o burłakach znad Wołgi, ptaszkach, woźnicach, a nawet (w finale) pieśń biesiadna.

Chór zaprezentował niezwykłą harmonię znakomitych głosów, po mistrzowsku operując dynamiką i pokazując precyzję wykonawczą na najwyższym poziomie. Bielska publiczność doceniła artystów z Petersburga, a oklaski często zmieniały się w długą owacje. Nic dziwnego, że Vadim Afanasiev i jego chórzyści , oklaskiwani na stojąco, nie dali się długo prosić o bisy. Zobacz fragment koncertu.

mk
Andre Ochodlo & Jazzish Quintet Gwendolyn Bradley i Spirituals Singers Band