Zbliża się Sacrum in Musica | Sacrum In Musica
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Zbliża się Sacrum in Musica

13 kwietnia rozpocznie się XVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu SACRUM IN MUSICA.

Tegoroczny festiwal jest dedykowany papieżowi Janowi Pawłowi II w 10. rocznicę śmierci.
Tradycyjnie, ekumeniczny charakter festiwalu podkreśli patronat, wspólnie sprawowany przez Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej Jego Ekscelencje biskupa Romana Pindla oraz Zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Jego Ekscelencji ks. biskupa Pawła Anweilera.
Publiczność zdążyła się już przyzwyczaić do podziału Festiwalu na cztery zróżnicowane koncerty odbywające sie w czterech różnych miejscach. Tradycyjnie, większa forma muzyczna będzie prezentowana w kościele na osiedlu Karpackim. Tym razem na inauguracji festiwalu usłyszymy Bielską Orkiestrę Festiwalową oraz grupę Servi Domini Cantores (Śpiewający Słudzy Pańscy), w którym śpiewają księża i zakonnicy z Wrocławia, Katowic, Poznania i Gdańska.
Drugi festiwalowy wieczór spędzimy w Domu Muzyki słuchając muzyki żydowskiej. Bogate doznania muzyczne zapewnią Poznański Chór Chłopięcy, zespół klezmerski Chanajki oraz doskonale znany bielskiej publiczności klarnecista Wojciech Mrozek.
To już tradycja, że w kościele ewangelicko-augsburskim przy placu Lutra zabrzmi muzyka starocerkiewna. W tym roku posłuchamy tych wspaniałych dźwięków za sprawą Serbskiego Chóru Prawosławnego im. Mojsieja Petrawicza z Belgradu, o którym mówi się, ze jest symbolem tradycji muzycznych Serbii.
Na zakończenie festiwalu, w kościele św. Andrzeja Boboli posłuchamy muzyki gospel. Chórowi Gospel Jubilee będą towarzyszyć znana z ubiegłego roku Deborah Woodson & Soul Divas oraz Boysie White &Soul Brothers.
Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy - emeryci, renciści, młodzież szkolna) na każdy koncert są dostępne w kasach Domu Muzyki (ul. Słowackiego 27, od poniedziałku do piątku od 8 do 15, w Systemie Sprzedaży Internetowej BCK - bilety.bck.bielsko.pl, oraz bezpośrednio przed koncertami.

mk
Sacrum in Musica 2014 Sacrum in Musica 2015