Zbliża się Sacrum in Musica 2017 | Sacrum In Musica
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Zbliża się Sacrum in Musica 2017

24 kwietnia rozpocznie się XVIII edycja Festiwalu Sacrum in Musica. Tegoroczny festiwal to cztery koncerty, które odbędą się w trzech bielskich  kościołach i Domu Muzyki.

Tradycyjnie pierwszy koncert festiwalu to duża forma muzyczna. W tym roku będzie to Requiem Katyńskie Pawła Muzyki, w wykonaniu Akademii Beethovenowskiej, Chóru Polskiego Radia oraz Chóru Chłopięcego Filharmonii Krakowskiej. Rangę koncertu podniosą soliści: Małgorzata Walewska, Beata Rybotycka, Katarzyna Oleś-Blacha,Tomasz Kuk oraz Przemysław Firek. Dyryguje Sebastian Perłowski. Ten koncert odbędzie się w kościele na osiedlu Karpackim.

Następnego dnia w Domu Muzyki będzie można posłuchać muzyki klezmerskiej w wykonaniu Marty Bizoń z zespołem.

Muzyki starocerkiewnej, zgodnie z tradycją będzie można posłuchać w kosciele ewangelickim przy placu Lutra. W tym roku gościem festiwalu będzie chór z monastyru Daniłowa w Moskwie.

Na koniec festiwalu, w kościele św. Andrzeja Boboli będzie można posłuchać radosnej, dynamicznej muzyki gospel. Zaśpiewają Gospel Jubilee oraz Akwaba Gospel Choir i Black Soul Tenors.

Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy - dla emerytów, rencistów i młodzieży szkolnej) można kupić w kasach BCK przy ulicy Słowackiego 27 oraz przez internet: www.bilety.bck.bielsko.pl

mk
Zakończyła się XVII edycja Sacrum in Musica Zakończył się festiwal Sacrum in Musica 2017