Sacrum In Musica 2001 | Sacrum In Musica
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Sacrum In Musica 2001

W czasie 6 festiwalowych dni wydarzenie goniło wydarzenie. Było prawykonanie światowe oratorium Janusza Kohuta, peruwiańscy indianie i chór z Moskwy. Festiwal odbywał się w dniach 22-28 kwietnia 2001 r.

  

Inauguracja odbyła się w kościele na osiedlu Karpackim i była związana z poświęceniem nowych organów. Podczas koncelebrowanej Mszy Świętej wystąpili Beata Bednarz, Ewa Uryga, Jacek Wójcicki i Janusz Kohut. 

Ten ostatni był bohaterem drugiego festiwalowego dnia. W kościele pod wezwaniem Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka (os. Karpackie) odbyło się prawykonanie Oratorium Beskidzkiego Gość Oczekiwany. Ciekawostką były góralskie akcenty – zespół Grojcowianie i Józef Broda. 

24 kwietnia w Bielskim Centrum Kultury wystąpili Indianie z peruwiańskiego plemienia Keczua. 

Dzień później w kościele ewangelicko-augsburskim przy placu Lutra można było usłyszeć muzykę w wykonaniu Moskiewskiego Chóru Patriarchalnego.
26 kwietnia –koncert w kościele w Aleksandrowicach. Orkiestra i Chór Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława J. Błaszczyka wykonały Missa Pro Pace Wojciecha Kilara. 

Finał festiwalu, to (tradycyjnie) muzyka gospel. Tym razem w kościele w Aleksandrowicach wystąpił francuski zespół gospel – Clyde Wright & The Golden Gate Quartet.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z FESTIWALU

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDZIESZ W PROGRAMIE

\

II Sacrum in Musica - 2001