Sacrum In Musica 2005 | Sacrum In Musica
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Sacrum In Musica 2005

VI edycja festiwalu odbyła się w dniach 17-21 kwietnia. Wydarzeniem był koncert galowy dedykowany Ojcu Świętemu z okazji 10. rocznicy wizyty w Bielsku-Białej.

Festiwal rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele na osiedlu Karpackim. Oprawę muzyczną zapewniali – Gang Marcela i Jarzębinki. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO KONCERTU

Koncert dedykowany Janowi Pawłowi II odbył się w tym samym miejscu, następnego dnia. Wystąpili znakomici artyści – Ewa Uryga, Józef Broda, Jacek Wójcicki, Janusz Kohut i Anna Seniuk. Solistom towarzyszyły Bielska Orkiestra Festiwalowa, chór Ave Sol i Bielski Chór Kameralny. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO KONCERTU

19 kwietnia w Domu Muzyki wystąpił, znany bielskiej publiczności Andre Ochodlo. Muzykę żydowską wykonywał także Presburger Klezmer Band z Bratysławy.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO KONCERTU

Goście z Czech byli również gwiazdami następnego koncertu. W kościele ewangelicko-augsburskim przy placu Lutra, chorały gregoriańskie prezentowała Schola Gregoriana Pragensis z Pragi. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO KONCERTU

Na finał, zabrzmiała radosna muzyka gospel. Gwiazdą koncertu w kościele św. Andrzeja Boboli był zespół Johny Thompson SIngers z USA, działający od 1968 roku, mający na swoim koncie koncerty w ponad 50 krajach świata. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO KONCERTU

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNADZIESZ W PROGRAMIE

VI Sacrum in Musica - 2005