Sacrum In Musica 2009 | Sacrum In Musica
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Sacrum In Musica 2009

Jubileuszowa, X edycja Festiwalu rozpoczęła się 20 kwietnia 2009 r.

Na inauguracyjnym koncercie w kościele na osiedlu Karpackim rozbrzmiewało Stabat Mater Gioacchino Rossiniego. Wystąpiły połączone siły chórów – Ave Sol z Bielska-Białej i Resonans Con Tutti z Zabrza oraz Bielska Orkiestra Festiwalowa. Festiwal był, tradycyjnie, ekumeniczny.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO KONCERTU

Muzykę żydowską w Bielskim Centrum Kultury wykonywali Chassidic Kapella (moskiewski chór akademickich kantorów działający od 1989 roku, stworzony przez nauczycieli i studentów moskiewskiego konserwatorium) i Mitzvach Klezmer Trio. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO KONCERTU

Trzeciego dnia festiwalu w kościele ewangelickim przy placu Lutra wystąpił słynny chór z moskiewskiego klasztoru Danilova (rezydencji Patriarchy Wszechrusi), wykonujący muzykę starocerkiewną. Chór, składający się z 16 najwyższej klasy wokalistów, wykonał w Bielsku-Białej pieśni wielkanocne, a także stare pieśni rosyjskie i kozackie. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO KONCERTU

Finał jubileuszowego Sacrum In Musica, to koncert IDMC Gospel Choir. W kościele św. Andrzeja Boboli wystąpiło 30 chórzystów z Wielkie Brytanii. Zespół jest znany m.in. z koncertu na ślubie Luciano Pavarottiego oraz występu z okazji przyznania Londynowi Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TEGO KONCERTU

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDZIESZ W PROGRAMIE


X Sacrum in Musica - 2009