Sacrum in Musica 2016 | Sacrum In Musica
(033) 82 816 40
33 82 816 40
Subskrybuj Subskrybuj
  • Powiększ
  • Pomniejsz
  • Zwykły

Current Size: 100%

Sacrum in Musica 2016

XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu

„Sacrum in Musica”

04 - 08.04.2016 r.

POD PATRONATEM

Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romana Pindla

oraz

Zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

Jego Ekscelencji Księdza Biskupa dr. Adriana Korczago

PROGRAM FESTIWALU

          04.04.16 /poniedziałek/godz. 19.00 Kościół Jezusa Chrystusa  Odkupiciela Człowieka os. Karpackie

UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU

MSZA F-DUR J. M. K. PONIATOWSKIEGO

Orkiestra i chór utworzony przez Instytut Rozwoju Kultury Polskiej i Zakon Maltański do projektu Poniatowski pod batutą Sebastiana Perłowskiego. Soliści: Andrzej Lampert, Anna Lubańska, Katarzyna Oleś-Blacha, Robert Gierlach.

  • 05.04.16 /wtorek/godz. 18.00          Dom Muzyki, BCK   Bielsko-Biała, Słowackiego 27

KONCERT MUZYKI KLEZMERSKIEJ

WYKONANIE:

PRESSBURGER KLEZMER BAND / BRATYSŁAWA

Preßburger Klezmer Band to czołowy reprezentant gatunku muzycznego ethno/world, a zarazem pierwszy słowacki zespół klezmerski, który powstał w 1995 roku. Od tamtej pory artyści regularnie koncertują zarówno w Słowacji, jak i w całej Europie. Inspiracją dla ich twórczości jest muzyka klezmerska, którą wzbogacają o własne interpretacje, oryginalne aranżacje i łączą z innymi stylami muzycznymi. Tym sposobem, na koncercie, będziemy mieli możliwość usłyszeć nie tylko czystą muzykę klezmerską, ale także jazz, reggae, latino, słowacki, romski i bałkański folk, aż po orientalne wpływy. Podsumowując, Preßburger Klezmer Band tworzy pełną emocji klezmerską muzykę taneczną.

W 2004 r. rozpoczęli współprace z Andre Ochodlo prezentując wspólny projekt SHALOM dedykowany pamięci Agnieszki Osieckiej

  • 06.04.16 /środa/godz. 18.00      Kościół Ewangelicko-Augsburski przy Placu Lutra, Bielsko-Biała

CHÓR VOSKRESINNIA Z IWANO-FRANKOWSKA /  UKRAINA

Chór kameralny VOSKRESINNIA (Zmartwychwstanie) z katedry w Iwano-Frankowsku pod wezwaniem Zmartwychwstania Pana Jezusa został założony jesienią 2009. Dyrygentem chóru jest Wołodymyr Rudnicki, absolwent Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mikoły Łysenki i Instytutu Sztuki na Iwano-Frankowskim Narodowym Uniwersytecie im. Wasyla Stefanyka. Członkami chóru są utalentowani młodzi muzycy, absolwenci ukraińskich wyższych uczelni, soliści Filharmonii, pedagodzy i kierownicy muzycznych instytucji w naszym regionie. Głównym obszarem działalności zespołu jest aktywna promocja ukraińskiej muzyki sakralnej, w tym mistrzowskich utworów M. Dylewskiego, M. Berezowskiego, A. Wedela, M. Leontowicza, K. Stetsenki  i innych bezcennych skarbów muzyki chóralnej, skazanych na zapomnienie w czasach sowieckich i nawet dzisiaj zbyt mało znanych. Dyrygent: Wołodymyr Rudnicki

  • 07.04.16 /czwartek/godz. 18.00                  Kościół św. Andrzeja Boboli Bielsko-Biała

ZAKOŃCZENIE FESTIWALU SAKRALNEGO

KONCERT MUZYKI GOSPEL

WYKONANIE:

                                      THE VOQUALITY SINGERS /    LONDYN

Ken Burton założył The Voquality Singers w 2005 roku, by dostarczać wysokiej jakości chóralnych głosów do nagrań, audycji oraz przemysłu filmowego. Wszyscy śpiewacy mają ogromne doświadczenie w chórach, zespołach oraz jako soliści. W roku 2013 wystąpili na festiwalu w Cannes w programie poświęconym Stevenowi Spielbergowi. W 2014 przez trzy wieczory występowali w Danish Radio Concert Hall, w Świątecznym Show duńskiej telewizji.

Bilety na każdy koncert w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy - emeryci, renciści, młodzież szkolna).

8 kwietnia, hala Pod Dębowcem - Święto Życia - Sound'n'Grace i inni.  Informacje o bezpłatnych wejściówkach na www.luce.org.